5/06/2013

Ako použiť paralyzér

Paralyzér - kontaktní body

Je štatisticky doložené, že väčšina ľudí svoj ​​paralyzér nikdy nepoužije k obrane. Napriek tomu je pre nich veľmi dôležitý, pretože je zdrojom pokoja a pocitu bezpečia. To je úplne v poriadku. Každý by mal ale dobre vedieť, akým spôsobom s paralyzérom zaobchádzať, ak dôjde k naozaj extrémnej situácii. Ukážme si v stručnosti, ako na to.

Chyťte paralyzér pevne do ruky, ak je vybavený bezpečnostným pútkom, navlečte si ho okolo zápästia. Odistite bezpečnostný vypínač a namierte hrotmi (elektródami) paralyzéra proti útočníkovi. Keď to situácia dovolí, urobte krátky odstrašujúci výboj do vzduchu.

Ak sa protivník nezľakol a chce pokračovať v útoku, priložte elektródy na jeho telo a stlačte spínač. Paralyzér je účinný na holom tele, ale aj cez oblečenie. Prekážkou pre neho nie je ani kožená bunda alebo iný silný odev. Nemajte obavy ani v prípade, že sa vás útočník dotkne - k spätnému výboju nemôže dôjsť.

Účinok elektrického šoku dávkujte podľa potreby (viac v článku Čo je paralyzér a ako funguje).

Elektrický zásah je účinný kdekoľvek na tele, no najväčšieho a najistejšieho efektu je možné dosiahnuť v označených partiách (X). Menej vhodné je mieriť na pohyblivé časti tela, predovšetkým na končatiny, ktorými môže protivník rýchlo uhnúť.

Úspešného ochromenia útočníka využite k úteku a privolaniu pomoci. Svoj paralyzér používajte vždy s rozumom a v súlade s platnými zákonmi.


0 komentářů

Posts a comment

 
© Paralyzéry
Designed by Blog Thiết Kế
Back to top