5/12/2013

Paralyzér proti psom


Majitelia menších psov sa často pýtajú, či existuje paralyzér alebo iný prostriedok, ktorý by mohli použiť v prípade, že ich miláčikov napadne veľký pes.

Elektrické paralyzéry sú síce primárne určené k obrane pred ľudským útočníkom, účinkujú ale aj na zvieratá. V podobnej situácii je teda možné použiť ktorýkoľvek z nich. Vhodnejšie a bezpečnejšie sú paralyzéry podlhovastých tvarov, ktoré umožnia zachovanie aspoň malého odstupu od útočiaceho psa. Túto požiadavku určite najlepšie spĺňajú elektrické obušky, avšak tie sú väčšinou až príliš veľké a málo vhodné pre bežné nosenie, takže mnohým užívateľom nevyhovujú. V takom prípade je treba hľadať kompromis, ktorým môže byť napríklad paralyzujúca baterka (najlepšie taká, ktorá je vybavená kovovými hrotmi). Nesmieme tiež zabudnúť na raritu medzi paralyzérmi - paralyzujúcu vychádzkovú palicu. Tá je vďaka svojej dĺžke pre použitie proti psom ideálna, ale jej tvar je opäť natoľko špecifický, že zrejme osloví len užšiu skupinu zákazníkov.

Veľmi častým dotazom býva, či nemôžem elektrickým šokom omráčiť aj svojho psa, ak je sním útočiace zviera práve v kontakte. Odpoveď znie nie. Rovnako ako u ľudí aj u zvierat sa elektrický prúd absorbuje vo svaloch zasiahnutého jedinca a spätného výboja sa preto netreba obávať.

Záverom jeden tip: Vizuálny a akustický efekt elektrického výboja paralyzéra pôsobí väčšinou na psov odstrašujúcim spôsobom. Preto, ak to situácia dovoľuje, je vhodné pokúsiť sa psa najprv odohnať krátkym výstražným výbojom do vzduchu.


0 komentářů

Posts a comment

 
© Paralyzéry
Designed by Blog Thiết Kế
Back to top